YÜKLENİYOR

Greyder Periyodik Kontrol

Greyder iş makinesi çok ağır ve büyük iş makineleridir. 10-50 ton civarlarında kullanım amacına göre üretilen greyder iş makineleri ağır işlerde kullanılmaktadırlar. Genellikle yol açma, karlı yolları açmak için kullanılan greyder’ler yüzey tesviyesi, kanal açma, yol yapım çalışmalarında, inşaatlarda ve ormanlarda farklı işlerde kullanılmaktadır.

Greyder iş makinesinde en tehlikeli kısım bıçak kısmıdır. Bıçak kısmı kullanılırken çok dikkat edilmelidir. Dikkatli kullanılmasından sebep çok ağır ve büyük olan makinelerin kullanımı da oldukça zordur. Günümüzde son teknoloji kumandalı olanları çıksa can ve mal güvenliği için mutlaka periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

greyder periyodik kontrol

Greyder’ler iş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine uygun olarak periyodik kontrolleri yapılmalıdır. Bu yönetmelikte Greyder iş makineleri Kaldırma ve iletme ekipmanları sınıfına girdiği için ilgili standartlara göre kontrolleri yapılmalıdır. Bu yönetmelikteki ilgili standartlar aşağıdadır.

  • 2.2. Kaldırma ve iletme ekipmanları
  • 2.2.1. Standartlarda aksi belirtilmediği sürece, kaldırma ve iletme ekipmanları, beyan edilen yükün en az 1,25 katını, etkili ve güvenli bir şekilde kaldıracak ve askıda tutabilecek güçte olur ve bunların bu yüke dayanıklı ve yeterli yük frenleri bulunur.
  • 2.2.2. (Değişik:RG-23/7/2016-29779) Kaldırma ve iletme ekipmanlarının periyodik kontrolleri, makine mühendisleri, makine veya metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler ya da makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır. Söz konusu periyodik kontrollerde tahribatsız muayene yöntemlerinin kullanılması durumunda, bu yöntemler sadece TS EN ISO 9712 standartına göre eğitim almış mühendisler, teknik öğretmenler, teknikerler veya yüksek teknikerler tarafından uygulanabilir.
  • 2.2.3. (Değişik ibare:RG-23/7/2016-29779)Madde 2.2.1.’de belirtilen kriterler saklı kalmak kaydı ile bir kısım kaldırma ve iletme ekipmanının periyodik kontrol kriterleri ve kontrol süreleri Tablo: 2’de belirtilmiştir.

Greyder iş makinesi periyodik kontrolü ayrıca TS EN 474-8 standartına göre periyodik kontrolleri yapılmalıdır. Greyder iş makineleri standartlarda aksi belirtilmediği sürece periyodik kontrolleri yılda en az 1 defa yapılmalıdır.

Trakya Laboratuvar olarak Türkiye’de greyder iş makinesi bulunan belediyeler, kamu kurumları, inşaat firmaları gibi firmaların greyder iş makineleri için periyodik kontrol hizmeti veriyoruz.

Firmamız İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğince periyodik kontrollerini uzman ekiplerimizle profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir. Periyodik kontroller ve testler sonucunda greyder iş makineleri için firmamız uygunluk raporu hazırlar ve firmaya sunar.

Diğer Hizmetlerimiz


Ağaç İşleme Tezgahı Periyodik Kontrolü
Ağaç işleme tezgahları, farklı sektörlerde önemli bir rol oynayarak çeşitli malzemelerin işlenmesind
İş Hijyeni Ortam Ölçümü
İçindekiler İş Hijyeni Ortam Ölçümü İş hijyeni ortam ölçümleri, iş yerlerinde çalışan persone
Radyal Matkap Periyodik Kontrol
İçindekiler Radyal Matkap Periyodik Kontrolü Radyal matkap, çok büyük ve ağır parçaların deli
Pres Muayenesi Periyodik Kontrol
İçindekiler Trakya Laboratuvar, pres muayenesi hizmetiyle endüstriyel pres makinelerinin güve
Raf Periyodik Kontrolü Hakkında
Endüstriyel depo raf sistemleri taşıdıkları yükler itibariyle  yüksek risk ve tehlike potansiyeli  t
Yangın Tesisatı Periyodik Muayene Hizmetleri
İçindekiler Yangın Tesisatı Periyodik Muayene Yangın, yanıcı özelliği bulunan katı, sıvı ve g
Whatsapp Destek Whatsapp Destek