YÜKLENİYOR

Greyder Periyodik Kontrol

Greyder iş makinesi çok ağır ve büyük iş makineleridir. 10-50 ton civarlarında kullanım amacına göre üretilen greyder iş makineleri ağır işlerde kullanılmaktadırlar. Genellikle yol açma, karlı yolları açmak için kullanılan greyder’ler yüzey tesviyesi, kanal açma, yol yapım çalışmalarında, inşaatlarda ve ormanlarda farklı işlerde kullanılmaktadır.

Greyder iş makinesinde en tehlikeli kısım bıçak kısmıdır. Bıçak kısmı kullanılırken çok dikkat edilmelidir. Dikkatli kullanılmasından sebep çok ağır ve büyük olan makinelerin kullanımı da oldukça zordur. Günümüzde son teknoloji kumandalı olanları çıksa can ve mal güvenliği için mutlaka periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

greyder periyodik kontrol

Greyder’ler iş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine uygun olarak periyodik kontrolleri yapılmalıdır. Bu yönetmelikte Greyder iş makineleri Kaldırma ve iletme ekipmanları sınıfına girdiği için ilgili standartlara göre kontrolleri yapılmalıdır. Bu yönetmelikteki ilgili standartlar aşağıdadır.

  • 2.2. Kaldırma ve iletme ekipmanları
  • 2.2.1. Standartlarda aksi belirtilmediği sürece, kaldırma ve iletme ekipmanları, beyan edilen yükün en az 1,25 katını, etkili ve güvenli bir şekilde kaldıracak ve askıda tutabilecek güçte olur ve bunların bu yüke dayanıklı ve yeterli yük frenleri bulunur.
  • 2.2.2. (Değişik:RG-23/7/2016-29779) Kaldırma ve iletme ekipmanlarının periyodik kontrolleri, makine mühendisleri, makine veya metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler ya da makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır. Söz konusu periyodik kontrollerde tahribatsız muayene yöntemlerinin kullanılması durumunda, bu yöntemler sadece TS EN ISO 9712 standartına göre eğitim almış mühendisler, teknik öğretmenler, teknikerler veya yüksek teknikerler tarafından uygulanabilir.
  • 2.2.3. (Değişik ibare:RG-23/7/2016-29779)Madde 2.2.1.’de belirtilen kriterler saklı kalmak kaydı ile bir kısım kaldırma ve iletme ekipmanının periyodik kontrol kriterleri ve kontrol süreleri Tablo: 2’de belirtilmiştir.

Greyder iş makinesi periyodik kontrolü ayrıca TS EN 474-8 standartına göre periyodik kontrolleri yapılmalıdır. Greyder iş makineleri standartlarda aksi belirtilmediği sürece periyodik kontrolleri yılda en az 1 defa yapılmalıdır.

Trakya Laboratuvar olarak Türkiye’de greyder iş makinesi bulunan belediyeler, kamu kurumları, inşaat firmaları gibi firmaların greyder iş makineleri için periyodik kontrol hizmeti veriyoruz.

Firmamız İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğince periyodik kontrollerini uzman ekiplerimizle profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir. Periyodik kontroller ve testler sonucunda greyder iş makineleri için firmamız uygunluk raporu hazırlar ve firmaya sunar.

Diğer Hizmetlerimiz


Çevre Ölçüm ve Analiz Periyodik Kontrol
İçindekiler Çevre Ölçüm ve Analiz Periyodik Kontrol, çevresel faktörlerin ölçülmesi, izlenmes
Hava Kalitesi Ölçümü
Hava Kalitesi – Anlık Gaz Ölçümü Bazı sektörlerde yapılan işlemlerden kaynaklı havanın kalites
TÜRKAK Muayene Akreditasyon Sertifikası
Türkak, Türkiye Akreditasyon Kurumu olarak bilinen bir kuruluştur ve uluslararası standartlara uygun
Kişisel Koruyucu Donanımların Kategorizasyon Rehberine Dair Tebliğ
KİŞİSEL KORUYUCU DONANIMLARIN KATEGORİZASYON REHBERİNE DAİR TEBLİĞ AÇIKLAMA Amaç MADDE 1 – (1) Bu Te
Termal Konfor Ölçümü
Termal Konfor Ölçümü Termal konfor ölçümü çalışanların çalışma ortamındaki çalışma durumlarına göre
Otomatik Yağmurlama Sistemleri Periyodik Kontrolü
Trakya Laboratuvar firması, Türkak Akreditasyonuna sahip bir firma olarak otomatik yağmurlama sistem
Whatsapp Destek Whatsapp Destek