YÜKLENİYOR

Kaçış Yolu Basınçlandırma Sistemleri Periyodik Kontrolü

Günümüzde insanoğlu artık küçük binalara sığmadığı için çok yüksek katlı binalara geçmektedirler. Haliyle bu tip binaların ve mekanların güvenliği içinde bir çok teknoloji ve yöntem kullanılmaktadır. Özellikle çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan yangınlar sebebiyle can ve mal kaybı yaşanmaktadır. En önemlisi can kaybının yaşanmasıdır. Yüksek katlı binalarda ortaya çıkan ateşten ziyade yangın dumanı insanları zehirleyerek öldürmektedir.

Yangın esnasında binanın boşaltılmasının hızlı olabilmesi için kaçış yolları ve yangın merdivenleri basınçlandırılarak dumanın içeriye girmesi engellenir. Yangında dumanın yangın merdivenine ve içeriye değil de dışarı atılması gerekmektedir. Bunu da basınçlandırma yöntemi ile yapmak gerekmektedir. Günümüzde bir çok iş yeri ve binalar bu sistemi kullanmaktadır. Kaçış yolu basınçlandırma sistemi ile yangın anında yangın merdivenine yönelerek rahatlıkla kaçış yapabilirsiniz. Kısacası yangının binanın içerinde değil dışarısına atılması gerekmektedir.

Kaçış yolu basınçlandırma sistemlerinde kaçış yollarına engelleyici hiç bir şey konulmamalı, kaçış çıkışların önü kapatılmamalıdır. Bina sorumlusu veya güvenlik görevlileri bunu sağlamalıdır. Salon tipi büyük bir hacme, hacimin insan kapasitesi ile orantılı sayıda, ikiden az olmamak üzere kaçış yolu tahsis edilmelidir. Basınçlandırma sisteminin çalışmasını engelleyecek faktörler ortadan kaldırılmalıdır. Katlar arasına dumanın ateşin dolmasını engelleyen bu sistemlerin mutlaka periyodik kontrolleri yapılmalıdır.

Kaçış yolu basınçlandırma sistemleri periyodik kontrolleri Türk onaylı yetkili kuruluşlar tarafından yapılmalıdır. Bu konuda profesyonel hizmet veren firmalar dan biri olan Trakya laboratuvar firmalara periyodik kontrol hizmeti sunmaktadır.

Kaçış Yolu Basınçlandırma Sistemi Periyodik Kontrol Raporu

Trakya Laboratuvar ilgili yönetmelik ve standartlar gereğince Kaçış yolu basınçlandırma sistemleri için periyodik kontrolleri yapmaktadır. Sistemin yangın anında devreye girmesini sağlanması için mutlaka periyodik kontrollerinin yılda en az 1 defa yapılmalı yaptırılmalıdır.

Firma olarak yıllık kaçış yolu basınçlandırma sistemleri için periyodik kontrol hizmeti sunmaktadır. Periyodik olarak kontrollerini yapan firmamız sisteminiz için uygun raporu hazırlayarak firmaya sunar.

Diğer Hizmetlerimiz


Skreyper Periyodik Kontrol
Skreyper Periyodik Kontrol Skreyper iş makinesi, zemini ortasındaki büyük çelik levhadan oluşan büyü
İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrollerinde Yeni Dönem Hakkında Soru Cevap Dökümanı
İŞ EKİPMANLARININ PERİYODİK KONTROLLERİNDE YENİ DÖNEM HAKKINDA SORU-CEVAP DOKÜMANI Ekipnet Kullanımı
CO2 Gazlı Otomatik Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrolü
CO2 (Karbondioksit)  Gazlı Otomatik Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrolü Gazlı söndürme sistemleri
Raf Periyodik Kontrolü Hakkında
Endüstriyel depo raf sistemleri taşıdıkları yükler itibariyle  yüksek risk ve tehlike potansiyeli  t
İş Hijyeni – İşyeri Ortam Gürültüsü Ölçümü
İşyeri Ortam Gürültüsü Ölçümü İş Yeri Ortam Ölçümleri Neden Yapılmalıdır? İş Hijyeni Ortam Ölçümleri
İş Hijyeni Ölçüm, Test ve Analizi Yapan Laboratuvarlar
İŞ HİJYENİ ÖLÇÜM, TEST VE ANALİZ LABORATUVARLARI HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Day