YÜKLENİYOR

Kaçış Yolu Basınçlandırma Sistemleri Periyodik Kontrolü

Günümüzde insanoğlu artık küçük binalara sığmadığı için çok yüksek katlı binalara geçmektedirler. Haliyle bu tip binaların ve mekanların güvenliği içinde bir çok teknoloji ve yöntem kullanılmaktadır. Özellikle çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan yangınlar sebebiyle can ve mal kaybı yaşanmaktadır. En önemlisi can kaybının yaşanmasıdır. Yüksek katlı binalarda ortaya çıkan ateşten ziyade yangın dumanı insanları zehirleyerek öldürmektedir.

Yangın esnasında binanın boşaltılmasının hızlı olabilmesi için kaçış yolları ve yangın merdivenleri basınçlandırılarak dumanın içeriye girmesi engellenir. Yangında dumanın yangın merdivenine ve içeriye değil de dışarı atılması gerekmektedir. Bunu da basınçlandırma yöntemi ile yapmak gerekmektedir. Günümüzde bir çok iş yeri ve binalar bu sistemi kullanmaktadır. Kaçış yolu basınçlandırma sistemi ile yangın anında yangın merdivenine yönelerek rahatlıkla kaçış yapabilirsiniz. Kısacası yangının binanın içerinde değil dışarısına atılması gerekmektedir.

Kaçış yolu basınçlandırma sistemlerinde kaçış yollarına engelleyici hiç bir şey konulmamalı, kaçış çıkışların önü kapatılmamalıdır. Bina sorumlusu veya güvenlik görevlileri bunu sağlamalıdır. Salon tipi büyük bir hacme, hacimin insan kapasitesi ile orantılı sayıda, ikiden az olmamak üzere kaçış yolu tahsis edilmelidir. Basınçlandırma sisteminin çalışmasını engelleyecek faktörler ortadan kaldırılmalıdır. Katlar arasına dumanın ateşin dolmasını engelleyen bu sistemlerin mutlaka periyodik kontrolleri yapılmalıdır.

Kaçış yolu basınçlandırma sistemleri periyodik kontrolleri Türk onaylı yetkili kuruluşlar tarafından yapılmalıdır. Bu konuda profesyonel hizmet veren firmalar dan biri olan Trakya laboratuvar firmalara periyodik kontrol hizmeti sunmaktadır.

Kaçış Yolu Basınçlandırma Sistemi Periyodik Kontrol Raporu

Trakya Laboratuvar ilgili yönetmelik ve standartlar gereğince Kaçış yolu basınçlandırma sistemleri için periyodik kontrolleri yapmaktadır. Sistemin yangın anında devreye girmesini sağlanması için mutlaka periyodik kontrollerinin yılda en az 1 defa yapılmalı yaptırılmalıdır.

Firma olarak yıllık kaçış yolu basınçlandırma sistemleri için periyodik kontrol hizmeti sunmaktadır. Periyodik olarak kontrollerini yapan firmamız sisteminiz için uygun raporu hazırlayarak firmaya sunar.

Diğer Hizmetlerimiz


Oksijen Ölçümü
Oksijen, birçok endüstriyel, çevresel ve tıbbi uygulamada hayati bir rol oynar. Özellikle çevresel v
Baca Gazı Emisyon Ölçümleri
Baca Gazı Emisyon Ölçümleri Yoğun miktarda karbondioksit içeren maddeler taşıyan baca gazı, azami dü
Yangından Korunma Sistemlerinin Periyodik Muayenesi
Yanabilen maddelerin, çevresine değişik oranlarda ısı ve ışık yayarak, kontrol dışı yanmasıdır. Yanm
Köpüklü Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrol
Köpüklü Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrol İnsanoğlu yüz yıllardır ateşi kontrol altına almak içi
Su Sisi Watermist Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrolü
SU SİSİ (WATERMIST) SÖNDÜRME SİSTEMİ VE PERİYODİK KONTROLLERİ Yangın ile mücadele edilmesinin dört a
İş Makinesi Muayene Periyodik Kontrol
İş makinelerinin güvenli ve etkili bir şekilde çalışabilmesi için periyodik muayene ve kontrol işlem
Whatsapp Destek Whatsapp Destek