YÜKLENİYOR

Çekici Dozer Periyodik Kontrol

Çekici dozer çok ağır işleri ön tarafındaki çelikten yapılmış büyük levha yardımı yapmaktadır. Genellikle yol düzeltmelerinde, kum, taş, toprak, kar, moloz vb gibi harfiyatları düzeltmede kullanılır. Öndeki kepçe tarzı ama düz çelik levha yardımı ile inşaat, yol vb gibi yerlerde zemini düzeltmeye yarayan büyük ve tonajlı ağır iş makinesidir. Tonajlı çok ağır işler yapan bu iş makinesinin kullanım alanlarına göre aşağıda da belirtildiği gibi tipleri bulunmaktadır

Çekici Dozer Tipleri

  • Buldozer
  • Angledozer
  • Tiltdozer

Her üç dozer çeşidinin de tekerlekli ve tırtırlı ayaklı modelleri bulunmaktadır. Sadece hareketli ayakları farklı tiptedir. Çekici dozerler kullanım alanlarına göre çeşitli boyutlarda üretilmektedirler. Çekici dozer iş makineleri çok ağır yükler ile çalıştıkları için iş sağlığı ve güvenliği açısında periyodik kontrolleri devamlı olarak yapılmalıdır. Çekici dozerlerin iş makineleri periyodik kontrolleri İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine göre yapılmalıdır.

Bu yönetmeliği temel amacı ”İş yerinde iş ekipmanlarının kullanımı ile ilgili sağlık ve güvenlik yönünden uyulması gerekli asgari şartları belirlemektir.” Bu Yönetmelik, 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamına giren tüm işyerlerini kapsar.

Çekici dozer periyodik kontrolü yapan firmalar bu yönetmeliği baz alarak kontrollerini yapmalıdırlar.

Çekici dozer periyodik kontrol süresi;

İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartlarına tabi olan bu makineler yıllık olarak 1-2 defa periyodik kontrollerini yaptırmalısınız.

Çekici dozer periyodik kontrol raporu;

Çekici dozer periyodik kontrol muayenesi İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine göre çekici dozer için yapılan muayeneler için periyodik kontrol raporu hazırlanmaktadır. Çekici dozer periyodik kontrol raporu periyodik kontrol firmaları tarafından ilgili yönetmelik gereği kontrolleri yapılır ve rapor hazırlanır.

Trakya Laboratuvar Çekici dozer ve diğer tip modellerinin periyodik kontrollerini profesyonel kadrosu ile İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine uygun olarak yapmaktadır.

Diğer Hizmetlerimiz


Yangın Dolap Sistemi ve Periyodik Kontrolü
Yangın dolap sistemi ve periyodik kontrolü Yangın dolaplarının görevi, Yangın dolapları, yangınla mü
Kimyasal Maddelerle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında
KİMYASAL MADDELERLE ÇALIŞMALARDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM Amaç
Kişisel Gürültü Maruziyet Ölçümü
Kişisel Gürültü Maruziyet Ölçümü Maruziyetli gürültü ölçümü kişisel olarak da ölçülebilmektedir. İş
Kişisel Toz Ölçümü
Kişisel Toz ölçümü Kişisel toz ölçümü, bir iş yerinde çalışan personellerin tek tek olarak ortamdaki
4857 Sayılı İş Kanunu
Tertip: 5 Resmi Gazete Tarihi: 10.06.2003 Sayısı: 25134 4857 Sayılı İş Kanunu PDF
Tüm Vücut Titreşimi
Tüm Vücut Titreşimi Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların çalışma hayatında de