YÜKLENİYOR

Çekici Dozer Periyodik Kontrol

Çekici dozer çok ağır işleri ön tarafındaki çelikten yapılmış büyük levha yardımı yapmaktadır. Genellikle yol düzeltmelerinde, kum, taş, toprak, kar, moloz vb gibi harfiyatları düzeltmede kullanılır. Öndeki kepçe tarzı ama düz çelik levha yardımı ile inşaat, yol vb gibi yerlerde zemini düzeltmeye yarayan büyük ve tonajlı ağır iş makinesidir. Tonajlı çok ağır işler yapan bu iş makinesinin kullanım alanlarına göre aşağıda da belirtildiği gibi tipleri bulunmaktadır

Çekici Dozer Tipleri

  • Buldozer
  • Angledozer
  • Tiltdozer

Her üç dozer çeşidinin de tekerlekli ve tırtırlı ayaklı modelleri bulunmaktadır. Sadece hareketli ayakları farklı tiptedir. Çekici dozerler kullanım alanlarına göre çeşitli boyutlarda üretilmektedirler. Çekici dozer iş makineleri çok ağır yükler ile çalıştıkları için iş sağlığı ve güvenliği açısında periyodik kontrolleri devamlı olarak yapılmalıdır. Çekici dozerlerin iş makineleri periyodik kontrolleri İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine göre yapılmalıdır.

cekici dozer periyodik kontrol

Bu yönetmeliği temel amacı ”İş yerinde iş ekipmanlarının kullanımı ile ilgili sağlık ve güvenlik yönünden uyulması gerekli asgari şartları belirlemektir.” Bu Yönetmelik, 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamına giren tüm işyerlerini kapsar.

Çekici dozer periyodik kontrolü yapan firmalar bu yönetmeliği baz alarak kontrollerini yapmalıdırlar.

Çekici dozer periyodik kontrol süresi;

İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartlarına tabi olan bu makineler yıllık olarak 1-2 defa periyodik kontrollerini yaptırmalısınız.

Çekici dozer periyodik kontrol raporu;

Çekici dozer periyodik kontrol muayenesi İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine göre çekici dozer için yapılan muayeneler için periyodik kontrol raporu hazırlanmaktadır. Çekici dozer periyodik kontrol raporu periyodik kontrol firmaları tarafından ilgili yönetmelik gereği kontrolleri yapılır ve rapor hazırlanır.

Trakya Laboratuvar Çekici dozer ve diğer tip modellerinin periyodik kontrollerini profesyonel kadrosu ile İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine uygun olarak yapmaktadır.

Diğer Hizmetlerimiz


CO2 Gazlı Otomatik Söndürme Sistemleri Periyodik Muayene
İçindekiler CO2 Gazlı Otomatik Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrolü CO2 Gazı, söndürme sist
Yangın Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrolü
Yangın söndürme sistemleri, işletmelerde meydana gelebilecek yangınların önlenebilmesi veya hızla sö
Su Sprey (Water Spray) Sistemleri ve Periyodik Kontrolü
Su Sprey (Water Spray) Sistemleri ve periyodik kontrolü, Yangın yağmurlama sistemleri, binanızı yang
Atmosferik Sıvı Depolama Tankı Periyodik Kontrol
İçindekiler Atmosferik Sıvı Depolama Tankı Periyodik Kontrol Atmosferik, bombeli yatay veya d
Elektrik İç Tesisat Periyodik Kontrol
İçindekiler Elektrik İç Tesisat Periyodik Kontrolü Elektrik geçmişten günümüze vazgeçilmez bi
Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik
Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik
Whatsapp Destek Whatsapp Destek