YÜKLENİYOR

Yangın Sistemleri Periyodik Kontrolleri

Yangın alarm sistemleri bir yapıda veya herhangi bir kuruluşta ortaya çıkacak yangını önceden tespit ederek uyarı verme, müdahale etmek gibi işlere yaramaktadır. Yangına önceden müdahale etme olanağı sunulan bu sistemlerle ev, ofis, fabrika, avm, okul, hastane, kamu kurum ve kuruluşlarda yangın algılama ve söndürme amacıyla kullanılmaktadırlar.

Yangın algılama ve söndürme sistemlerinde bulunan yangın söndürme ekipman ve cihazları yangın anında otomatik olarak devreye girerek yangını haber verir yada söndürmeye başlar. Yangın sistemlerinin en büyük avantajları olası yangını söndürmeyi değil de olası tehlikeli durumların olmasını engelleyecek ve insanların yapıyı hızlıca terk etmesini sağlamaktır.

Yangın sistemleri zamanında yani acil durumlarda hemen otomatik olarak devreye girerek ikaz yapma ve söndürme işlemlerini yapar. Olası tehlikeli durumlarda sorunsuz bir şekilde devreye girebilmesi için periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri Periyodik Muayenesi

Aşağıda belirttiğimiz yangın sistemleri periyodik kontrolleri mutlaka yetkili muayene kuruluşları tarafından yapılmaktadır.

Sulu Söndürme, Gazlı Söndürme, Otomatik Söndürme, Yangın Dolabı, Yangın Söndürme Tüpü, Yangın Algılama ve İhbar, Davlumbaz Söndürme, Yangın Söndürme Cihazları, Yangın Sprink, Köpüklü Söndürme, Hidrant Yangın Söndürme, Duman Tahliye, Kimyasal Yangın Söndürme, Kaçış Yolu Basınçlandırma, Yangın Su Deposu, Yangın Pompa İstasyonu, Yangın Hidrant Sistemi, Su Sprey (water spray), Su Sisi (water mist), Portatif Yangın Söndürme, Temiz Gazlı Otomatik Yangın, CO2 Gazlı Otomatik Söndürme, Kuru ve Sıvı Kimyevi Otomatik Söndürme, Acil Aydınlatma ve Yönlendirme sistemlerinin periyodik kontrolleri yetkili muayene kuruluşlar tarafından yapılmalıdır.

Türkak Onaylı Trakya laboratuvar “İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik” şartları yönetmeliğine uygun olarak tüm yangın algılama ve söndürme sistemlerinin periyodik kontrollerini yapıyoruz.

Bu yönetmeliğin amacı, işyerinde iş ekipmanlarının kullanımı ile ilgili sağlık ve güvenlik yönünden uyulması gerekli asgari şartları belirlemektir.

İlgili bu yönetmeliğe göre Yangın Tesisatı ve Hortumlar, Motopomplar, Boru Tesisatı, Yangın Söndürme cihazları için periyodik kontrol süresi TS 9811, TS EN 671-3, TS EN 12416-1+A2, TS EN 12416-2+A1, TS EN 12845, TSE ISO/TS 11602-2 standartlarında aksi belirtilmediği sürece periyodik kontrol süresi 1 yıl dır.

Trakya Laboratuvar, Yangın sistemleri için müşterilerine ilgili “İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği”ne ve “Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğine” uygun olarak periyodik kontrollerini yapmaktadır. Profesyonel kadromuz ile müşterilerimizin tüm sorunlarını çözüyoruz.

Yangın Sistemleri için sunduğumuz Tüm Hizmetler

  • Teknik dosya ve projelerin kontrolleri
  • Yangın tesisatı projeye uygun yapıldığının kontrolü (İmalat süreci kontrolleri)
  • Yangın tesisatı malzeme ve ekipman kontrolleri
  • Yangın Sistemi uygunluk ve kabul testlerine nezaret edilmesi
  • Yangın sistemleri periyodik kontrolleri

Diğer Hizmetlerimiz


Sulu Yangın Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrol
Sulu Yangın Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrol Milyonlarca yıl öncesinden beri insanoğlu ateş ile
Ekipnet Sistemi
1-EKİPNET Kullanıcı Kılavuzu İçin tıklayınız 2-İş Ekipmanları Birimi Tanıtımı için tıklayınız 3- İş
Kaçış Yolu Basınçlandırma Sistemleri Periyodik Kontrolü
Kaçış Yolu Basınçlandırma Sistemleri Periyodik Kontrolü Günümüzde insanoğlu artık küçük binalara sığ
Termal Konfor Ölçümü
Termal Konfor Ölçümü Termal konfor ölçümü çalışanların çalışma ortamındaki çalışma durumlarına göre
CNC Tezgahı Periyodik Kontrol
CNC Tezgahı Periyodik Kontrolü Geçmişten günümüze sanayi gelişimi ile başlayan imalat sanayisi, 1900
CO2 Gazlı Otomatik Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrolü
CO2 (Karbondioksit)  Gazlı Otomatik Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrolü Gazlı söndürme sistemleri