YÜKLENİYOR

Yangın Sistemleri Periyodik Kontrolleri

Yangın alarm sistemleri bir yapıda veya herhangi bir kuruluşta ortaya çıkacak yangını önceden tespit ederek uyarı verme, müdahale etmek gibi işlere yaramaktadır. Yangına önceden müdahale etme olanağı sunulan bu sistemlerle ev, ofis, fabrika, avm, okul, hastane, kamu kurum ve kuruluşlarda yangın algılama ve söndürme amacıyla kullanılmaktadırlar.

Yangın algılama ve söndürme sistemlerinde bulunan yangın söndürme ekipman ve cihazları yangın anında otomatik olarak devreye girerek yangını haber verir yada söndürmeye başlar. Yangın sistemlerinin en büyük avantajları olası yangını söndürmeyi değil de olası tehlikeli durumların olmasını engelleyecek ve insanların yapıyı hızlıca terk etmesini sağlamaktır.

Yangın sistemleri zamanında yani acil durumlarda hemen otomatik olarak devreye girerek ikaz yapma ve söndürme işlemlerini yapar. Olası tehlikeli durumlarda sorunsuz bir şekilde devreye girebilmesi için periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri Periyodik Muayenesi

Aşağıda belirttiğimiz yangın sistemleri periyodik kontrolleri mutlaka yetkili muayene kuruluşları tarafından yapılmaktadır.

Sulu Söndürme, Gazlı Söndürme, Otomatik Söndürme, Yangın Dolabı, Yangın Söndürme Tüpü, Yangın Algılama ve İhbar, Davlumbaz Söndürme, Yangın Söndürme Cihazları, Yangın Sprink, Köpüklü Söndürme, Hidrant Yangın Söndürme, Duman Tahliye, Kimyasal Yangın Söndürme, Kaçış Yolu Basınçlandırma, Yangın Su Deposu, Yangın Pompa İstasyonu, Yangın Hidrant Sistemi, Su Sprey (water spray), Su Sisi (water mist), Portatif Yangın Söndürme, Temiz Gazlı Otomatik Yangın, CO2 Gazlı Otomatik Söndürme, Kuru ve Sıvı Kimyevi Otomatik Söndürme, Acil Aydınlatma ve Yönlendirme sistemlerinin periyodik kontrolleri yetkili muayene kuruluşlar tarafından yapılmalıdır.

Türkak Onaylı Trakya laboratuvar “İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik” şartları yönetmeliğine uygun olarak tüm yangın algılama ve söndürme sistemlerinin periyodik kontrollerini yapıyoruz.

Bu yönetmeliğin amacı, işyerinde iş ekipmanlarının kullanımı ile ilgili sağlık ve güvenlik yönünden uyulması gerekli asgari şartları belirlemektir.

İlgili bu yönetmeliğe göre Yangın Tesisatı ve Hortumlar, Motopomplar, Boru Tesisatı, Yangın Söndürme cihazları için periyodik kontrol süresi TS 9811, TS EN 671-3, TS EN 12416-1+A2, TS EN 12416-2+A1, TS EN 12845, TSE ISO/TS 11602-2 standartlarında aksi belirtilmediği sürece periyodik kontrol süresi 1 yıl dır.

Trakya Laboratuvar, Yangın sistemleri için müşterilerine ilgili “İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği”ne ve “Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğine” uygun olarak periyodik kontrollerini yapmaktadır. Profesyonel kadromuz ile müşterilerimizin tüm sorunlarını çözüyoruz.

Yangın Sistemleri için sunduğumuz Tüm Hizmetler

  • Teknik dosya ve projelerin kontrolleri
  • Yangın tesisatı projeye uygun yapıldığının kontrolü (İmalat süreci kontrolleri)
  • Yangın tesisatı malzeme ve ekipman kontrolleri
  • Yangın Sistemi uygunluk ve kabul testlerine nezaret edilmesi
  • Yangın sistemleri periyodik kontrolleri

Diğer Hizmetlerimiz


Sürekli Taşıma Donanımları (Konveyörler) Periyodik Kontrol
Sürekli Taşıma Donanımları (Konveyörler) Periyodik Kontrol Periyodik Kontrollerin Önemi Nedir? Periy
İç Ortam Toplam Toz Ölçümü
İç Ortam Toplam Toz Ölçümü Toz ölçümü, insanların genel olarak sağılığı hayati tehlikesini korumak a
Ağır Metal Ölçümü Periyodik Kontrol
Ağır metaller, doğal olarak bulunan elementlerin bazılarıdır ve çevre, endüstri ve tıbbi uygulamalar
Çerkezköy Periyodik Kontrol
Periyodik kontrol, endüstriyel tesislerin, makinelerin ve ekipmanların güvenliğini ve verimliliğini
Baca Gazı Emisyon Ölçümleri
Baca Gazı Emisyon Ölçümleri Yoğun miktarda karbondioksit içeren maddeler taşıyan baca gazı, azami dü
İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrollerini Yapmaya Yetkili
TEBLİĞ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: İŞ EKİPMANLARININ PERİYODİK KONTROLLERİNİ YAPMAYA Y
Whatsapp Destek Whatsapp Destek