YÜKLENİYOR

Yağmurlama (sprinkler) Sistemleri Periyodik Kontrolü

Yağmurlama sprink sistemi yangın anında otomatik olarak devreye girer ve yangını kontrol altına alır. Boru hattına bağlanan sprink elemanı kafası ısıya duyarlı olduğu için ısınmaya başlayınca ayarlanan ısı değerinde sprink aktif hale gelerek su püskürtmeye başlar ve yangını söndürür. Sprinkler, sarkık, yukarı tip, duvar, gizli tip çeşitleri bulunmaktadır.

Yağmurlama sprink sistemlerini Türkiye’de ve Dünyada hemen hemen her yerde fabrikalarda, iş yerlerinde, kamu binalarında, hastanelerde, okullarda vb gibi yerler kullanılmaktadır. Geçmiş ortaya çıkan yangınlar sebebi ile can ve mal kaybı çok fazla olmuştur. Bu nedenle kullanılan sprink sistemleri kritik yangınlarda önemli rol oynamaktadır.

Can ve mal kaybını önlemek amacı ile kullanılan yağmurlama sprink sistemlerinin sorunsuz çalışması için mutlaka periyodik kontrolleri yapılmalıdır. İşletmenizde yada kamu binalarında yağmurlama sprink sistemlerinin çalıştığından emin olmak için mutlaka yetkili muayene kuruluşlarına periyodik kontrollerini yaptırmalısınız.

Yağmurlama Sprink Sistemleri Kontrol Süresi ve Raporu

Yağmurlama sprink sistemleri “İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği” nde belirtilen TSE ISO/TS 11602-2 standartlarına uygun olarak periyodik kontrol ve periyodik muayenesi yapılmalıdır. TSE ISO/TS 11602-2 standartlarında belirtilen kriterlere uygun olarak belirtilen sürelerde yağmurlama sprink sistemleri periyodik kontrolü yapılır. Bu kontroller sonucunda firma sprink yağmurlama sistemleri için uygunluk raporu hazırlanır.

Bu yönetmelikteki Yangın söndürme cihazları kapsamına giren yağmurlama sprink sistemi periyodik kontrol hizmetlerini firmamız Trakya Laboratuvar olarak işinin uzmanın tecrübeli ve profesyonel kadrosu ile yapmaktadır.

Trakya Laboratuvar Yangın tesisatı periyodik kontrolü, yağmurlama sprink sistemleri periyodik kontrolleri için müşterilerine Türkak kapsamından hizmet veriyoruz. Türkak yetki belgesi ile Yağmurlama Sprink sistemleriniz için periyodik muayene hizmeti sağlamaktadır

Diğer Hizmetlerimiz


Kaçış Yolu Basınçlandırma Sistemleri Periyodik Kontrolü
Kaçış Yolu Basınçlandırma Sistemleri Periyodik Kontrolü Günümüzde insanoğlu artık küçük binalara sığ
İş Hijyeni Ölçüm, Test ve Analizi Yapan Laboratuvarlar
İŞ HİJYENİ ÖLÇÜM, TEST VE ANALİZ LABORATUVARLARI HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Day
Su Sprey (Water Spray) Sistemleri ve Periyodik Kontrolü
Su Sprey (Water Spray) Sistemleri ve periyodik kontrolü, Yangın yağmurlama sistemleri, binanızı yang
Çalışanların Gürültü ile ilgili Risklerden Korunmalarına Dair Yönetmelik
ÇALIŞANLARIN GÜRÜLTÜ İLE İLGİLİ RİSKLERDEN KORUNMALARINA DAİR YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam,
Asbest Söküm ve Analizi
ASBEST NEDİR? Asbest, ticari adıyla amyant, jeolojik olarak lifsi kristal yapısına sahip silikat (ma
İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği Değişen Kısımlar
İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, D