YÜKLENİYOR

Yağmurlama (sprinkler) Sistemleri Periyodik Kontrolü

Yağmurlama sprink sistemi yangın anında otomatik olarak devreye girer ve yangını kontrol altına alır. Boru hattına bağlanan sprink elemanı kafası ısıya duyarlı olduğu için ısınmaya başlayınca ayarlanan ısı değerinde sprink aktif hale gelerek su püskürtmeye başlar ve yangını söndürür. Sprinkler, sarkık, yukarı tip, duvar, gizli tip çeşitleri bulunmaktadır.

Yağmurlama sprink sistemlerini Türkiye’de ve Dünyada hemen hemen her yerde fabrikalarda, iş yerlerinde, kamu binalarında, hastanelerde, okullarda vb gibi yerler kullanılmaktadır. Geçmiş ortaya çıkan yangınlar sebebi ile can ve mal kaybı çok fazla olmuştur. Bu nedenle kullanılan sprink sistemleri kritik yangınlarda önemli rol oynamaktadır.

Can ve mal kaybını önlemek amacı ile kullanılan yağmurlama sprink sistemlerinin sorunsuz çalışması için mutlaka periyodik kontrolleri yapılmalıdır. İşletmenizde yada kamu binalarında yağmurlama sprink sistemlerinin çalıştığından emin olmak için mutlaka yetkili muayene kuruluşlarına periyodik kontrollerini yaptırmalısınız.

Yağmurlama Sprink Sistemleri Kontrol Süresi ve Raporu

Yağmurlama sprink sistemleri “İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği” nde belirtilen TSE ISO/TS 11602-2 standartlarına uygun olarak periyodik kontrol ve periyodik muayenesi yapılmalıdır. TSE ISO/TS 11602-2 standartlarında belirtilen kriterlere uygun olarak belirtilen sürelerde yağmurlama sprink sistemleri periyodik kontrolü yapılır. Bu kontroller sonucunda firma sprink yağmurlama sistemleri için uygunluk raporu hazırlanır.

Bu yönetmelikteki Yangın söndürme cihazları kapsamına giren yağmurlama sprink sistemi periyodik kontrol hizmetlerini firmamız Trakya Laboratuvar olarak işinin uzmanın tecrübeli ve profesyonel kadrosu ile yapmaktadır.

Trakya Laboratuvar Yangın tesisatı periyodik kontrolü, yağmurlama sprink sistemleri periyodik kontrolleri için müşterilerine Türkak kapsamından hizmet veriyoruz. Türkak yetki belgesi ile Yağmurlama Sprink sistemleriniz için periyodik muayene hizmeti sağlamaktadır

Diğer Hizmetlerimiz


Skreyper Periyodik Kontrol
Skreyper Periyodik Kontrol Skreyper iş makinesi, zemini ortasındaki büyük çelik levhadan oluşan büyü
Yükleyici Periyodik Kontrol
Yükleyici Periyodik Kontrol Yükleyici iş makinası adından da anlaşılacağı gibi yükleme işleri için k
Tezgahlar ve Makine Periyodik Kontrolü
Tezgahlar ve üretimde kullanılan makinelerde(Torna, Freze, Pres, Matkap , Plastik Enjeksiyon makinel
İş Hijyeni – İş Yeri Ortam Aydınlatma Ölçümü
İŞ YERİ ORTAM AYDINLATMA ÖLÇÜMÜ Aydınlatma Ölçümü Amacı ve Kapsamı Aydınlatma ölçümü en başta işyeri
Yangın Hidrant Sistemi ve Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü
Yangın hidrant sistemi ve yangın tesisatı periyodik kontrolü Yangına müdahalenin en önemli parçası o
Temiz Gazlı Otomatik Söndürme Sistemleri Periyodik Muayene
Temiz Gazlı Otomatik Söndürme Sistemleri Periyodik Muayene Temiz gazlı söndürme sistemleri adından d