YÜKLENİYOR

Fore Kazık Periyodik Kontrol

Fore kazık iş makinesi günümüzde yüksek katlı gökdelen, bina gibi inşaatların temelini açmak için kullanılmaktadır. Fore kazık iş makinesi yerin yaklaşık 50-70 metre altına kadar delik açabilmektedir. Açılan bu delikler inşaatların temeli ile bağlantı yapılarak çok daha güçlenmesini sağlamaktadır. Kısaca inşaatın zemini uygun bir zemine sahip olmayan yerlerde kullanılan büyük ve ağır iş makinesidir.

Fore kazık iş makineleri 120 cm çap’a kadar delik genişliği ile delikleri açabilir. Çok nadir olarak gördüğümü bu iş makinesi yüksek katlı binalarda ve köprüler için en iyi temel güçlendirme işlemlerinden biridir. Büyük ve ağır olan bu iş makineleri can ve mal güvenliğine ayrıca çevreye zarar vermemesi için mutlaka periyodik kontrollerinin yapılmadı gerekmektedir.

Fore kazık periyodik kontrolü, İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine uygun olarak yapılmalıdır. Bu yönetmeliği temel amacı iş yerinde iş ekipmanlarının kullanımı ile ilgili sağlık ve güvenlik yönünden uyulması gerekli asgari şartları belirlemektir.

fore kazik periyodik kontrol ve muayenesi

Fore Kazık Periyodik Kontrolü Yapılmazsa Ne Olur?

  • Çalışmasına izin verilmez.
  • Olası kazalara neden olabilir.
  • Can ve mal kaybına neden olabilir.
  • Fore kazık çalışma ömrü azalabilir.

Fore Kazık iş makinesi periyodik kontrolleri yetkili kuruluşlar tarafından ilgili yönetmelikler gereğince yapılmalıdır. Ayrıca TS EN 474 standartlarında belirtilen şartlara göre uygunluğu kontrol edilmelidir.

Trakya Laboratuvar olarak fore kazık iş makinesi periyodik kontrollerini ilgili yönetmelikte de belirtildiği gibi standartlarda aksi belirtilmediği sürece periyodik kontrol süresi 1 yıldır.

Trakya Laboratuvar, İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği ve TS EN 474 standartlarına göre periyodik kontrollerini yapmaktadır. Uzman mühendislerimiz ile gerçekleştirdiğimiz kontroller sonucunda fore kazık için uygunluk belgesini hazırlıyoruz.

Diğer Hizmetlerimiz


Tezgahlar ve Makine Periyodik Kontrolü
Tezgahlar ve üretimde kullanılan makinelerde(Torna, Freze, Pres, Matkap , Plastik Enjeksiyon makinel
Elektromanyetik Alan ölçümü Periyodik Kontrol
İçindekiler Elektromanyetik alan ölçümü, günümüzde artan elektromanyetik radyasyon kaynakları
Matkap tezgahı
İmalat sektöründe yaygın olarak kullanılan matkap tezgahları, delme, kesme ve şekillendirme gibi bir
Periyodik Kontrol
Günümüzde, endüstriyel faaliyetlerin ve teknolojinin hızla geliştiği bir dönemde, güvenilirlik ve gü
Duman Tahliye Sistemleri Periyodik Kontrolü
Duman Tahliye Sistemleri periyodik kontrolü Duman tahliye sistemleri, yangın anında dumanın ve ısını
Çorlu Periyodik Kontrol
İçindekiler Periyodik kontrol, endüstriyel tesisler, ekipmanlar ve makineler için vazgeçilmez
Whatsapp Destek Whatsapp Destek