YÜKLENİYOR

Fore Kazık Periyodik Kontrol

Fore kazık iş makinesi günümüzde yüksek katlı gökdelen, bina gibi inşaatların temelini açmak için kullanılmaktadır. Fore kazık iş makinesi yerin yaklaşık 50-70 metre altına kadar delik açabilmektedir. Açılan bu delikler inşaatların temeli ile bağlantı yapılarak çok daha güçlenmesini sağlamaktadır. Kısaca inşaatın zemini uygun bir zemine sahip olmayan yerlerde kullanılan büyük ve ağır iş makinesidir.

Fore kazık iş makineleri 120 cm çap’a kadar delik genişliği ile delikleri açabilir. Çok nadir olarak gördüğümü bu iş makinesi yüksek katlı binalarda ve köprüler için en iyi temel güçlendirme işlemlerinden biridir. Büyük ve ağır olan bu iş makineleri can ve mal güvenliğine ayrıca çevreye zarar vermemesi için mutlaka periyodik kontrollerinin yapılmadı gerekmektedir.

Fore kazık periyodik kontrolü, İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine uygun olarak yapılmalıdır. Bu yönetmeliği temel amacı iş yerinde iş ekipmanlarının kullanımı ile ilgili sağlık ve güvenlik yönünden uyulması gerekli asgari şartları belirlemektir.

Fore Kazık Periyodik Kontrolü Yapılmazsa Ne Olur?

  • Çalışmasına izin verilmez.
  • Olası kazalara neden olabilir.
  • Can ve mal kaybına neden olabilir.
  • Fore kazık çalışma ömrü azalabilir.

Fore Kazık iş makinesi periyodik kontrolleri yetkili kuruluşlar tarafından ilgili yönetmelikler gereğince yapılmalıdır. Ayrıca TS EN 474 standartlarında belirtilen şartlara göre uygunluğu kontrol edilmelidir.

Trakya Laboratuvar olarak fore kazık iş makinesi periyodik kontrollerini ilgili yönetmelikte de belirtildiği gibi standartlarda aksi belirtilmediği sürece periyodik kontrol süresi 1 yıldır.

Trakya Laboratuvar, İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği ve TS EN 474 standartlarına göre periyodik kontrollerini yapmaktadır. Uzman mühendislerimiz ile gerçekleştirdiğimiz kontroller sonucunda fore kazık için uygunluk belgesini hazırlıyoruz.

Diğer Hizmetlerimiz


Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrolü
Köpüklü yangın söndürme sistemleri ve periyodik kontrolü (Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü) Yangın
Çalışanların Titreşimle İlgili Risklerden Korunmalarına Dair Yönetmelik
ÇALIŞANLARIN TİTREŞİMLE İLGİLİ RİSKLERDEN KORUNMALARINA DAİR YÖNETMELİK (22.08.2013 tarihli ve 28743
İş Hijyeni – İşyeri Ortam Gürültüsü Ölçümü
İşyeri Ortam Gürültüsü Ölçümü İş Yeri Ortam Ölçümleri Neden Yapılmalıdır? İş Hijyeni Ortam Ölçümleri
Fore Kazık Periyodik Kontrol
Fore Kazık Periyodik Kontrol Fore kazık iş makinesi günümüzde yüksek katlı gökdelen, bina gibi inşaa
Basit Basınçlı Kaplar Yönetmeliği
BASİT BASINÇLI KAPLAR YÖNETMELİĞİ (87/404/AT) Resmi Gazete Tarihi: 30.12.2006 Resmi Gazete Sayısı: 2
3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu
3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu Madde 1 – Bu Kanunun amacı; çırak, kalfa ve ustaların eğitimi ile