YÜKLENİYOR

Fore Kazık Periyodik Kontrol

Fore kazık iş makinesi günümüzde yüksek katlı gökdelen, bina gibi inşaatların temelini açmak için kullanılmaktadır. Fore kazık iş makinesi yerin yaklaşık 50-70 metre altına kadar delik açabilmektedir. Açılan bu delikler inşaatların temeli ile bağlantı yapılarak çok daha güçlenmesini sağlamaktadır. Kısaca inşaatın zemini uygun bir zemine sahip olmayan yerlerde kullanılan büyük ve ağır iş makinesidir.

Fore kazık iş makineleri 120 cm çap’a kadar delik genişliği ile delikleri açabilir. Çok nadir olarak gördüğümü bu iş makinesi yüksek katlı binalarda ve köprüler için en iyi temel güçlendirme işlemlerinden biridir. Büyük ve ağır olan bu iş makineleri can ve mal güvenliğine ayrıca çevreye zarar vermemesi için mutlaka periyodik kontrollerinin yapılmadı gerekmektedir.

Fore kazık periyodik kontrolü, İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine uygun olarak yapılmalıdır. Bu yönetmeliği temel amacı iş yerinde iş ekipmanlarının kullanımı ile ilgili sağlık ve güvenlik yönünden uyulması gerekli asgari şartları belirlemektir.

Fore Kazık Periyodik Kontrolü Yapılmazsa Ne Olur?

  • Çalışmasına izin verilmez.
  • Olası kazalara neden olabilir.
  • Can ve mal kaybına neden olabilir.
  • Fore kazık çalışma ömrü azalabilir.

Fore Kazık iş makinesi periyodik kontrolleri yetkili kuruluşlar tarafından ilgili yönetmelikler gereğince yapılmalıdır. Ayrıca TS EN 474 standartlarında belirtilen şartlara göre uygunluğu kontrol edilmelidir.

Trakya Laboratuvar olarak fore kazık iş makinesi periyodik kontrollerini ilgili yönetmelikte de belirtildiği gibi standartlarda aksi belirtilmediği sürece periyodik kontrol süresi 1 yıldır.

Trakya Laboratuvar, İş ekipmanları kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği ve TS EN 474 standartlarına göre periyodik kontrollerini yapmaktadır. Uzman mühendislerimiz ile gerçekleştirdiğimiz kontroller sonucunda fore kazık için uygunluk belgesini hazırlıyoruz.

Diğer Hizmetlerimiz


Su Sprey (Water Spray) Sistemleri ve Periyodik Kontrolü
Su Sprey (Water Spray) Sistemleri ve periyodik kontrolü, Yangın yağmurlama sistemleri, binanızı yang
İş Hijyeni – Gürültü Maruziyet Ölçümü
GÜRÜLTÜ MARUZİYET ÖLÇÜMÜ İş Hijyeni ortam ölçümü kapsamında çalışan üzerinde en verimli sonucun alın
Asbest Söküm ve Analizi
ASBEST NEDİR? Asbest, ticari adıyla amyant, jeolojik olarak lifsi kristal yapısına sahip silikat (ma
İş hijyeni Nedir? Neden Yaptırılmalıdır?
İş hijyeni nedir? Neden yaptırılmalıdır? Hayatımızın büyük zaman dilimini geçirdiğimiz işyerlerimiz
Sulu Yangın Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrol
Sulu Yangın Söndürme Sistemleri Periyodik Kontrol Milyonlarca yıl öncesinden beri insanoğlu ateş ile
Kabul Edilen İş Hijyeni Metotları
Kabul Edilen İş Hijyeni metotları KAPSAM PARAMETRE ADI METOT ADI METOT NUMARASI VE TARİHİ Fiziksel E