YÜKLENİYOR

Lüleburgaz Periyodik Kontrol

Büyükkarıştıran Beldesi Lüleburgaz da bulunan Pilsan Plastik Ve Oyuncak San. A.Ş. firmasında yapılan rampa muayenesinde daha önceden yazılmış olup şayet varsa geçmişten gelen bir uygunsuzluk kontrol almak amaçlı bir önceki rampa raporuna bakıldı.

Rampa etrafında bulunması gereken uyarı etiket ve işaretlemeleri kontrol edildi. Kumanda ile kontrol edilen rampa olduğu için kontrol ve iniş hızının 0,2 m/s den küçük olup olmadığı kontrol edildi. Bir enerji kesintisi halinde rampanın otomatik devreye girip girmeyeceği kontrol edildi.

Bu kontrol sırasında enerjinin tekrardan gelmesi halinde manuel komut verilmeden rampa hareket etmemelidir. Acil durdurma tertibatı kontrolü yapıldı. Yerleşim ve rampa kullanımı sırasında görüş alanı kontrolü yapıldı. Rampa zemininin kaymaya karşı dirençli yüzey olup olmadığı kontrolü yapıldı . Zemin ve taşıyıcı konstrüksiyonda deformasyon kontrolü yapıldı. Bakım ve benzeri işerde kullanılan destekleme tertibatı kontrolü yapıldı. Standart genişlik durumunun en az 1,25 m olup olmadığı kontrolü yapıldı. Çarpma takozu kontrolü yapıldı.

Yükseltilmiş veya alçaltılmış yükleme rampalarının görülebilirliği için yanal alanların sarı siyah renklerle işaretlenip işaretlenmediği kontrolü yapıldı. Hidrolik sistemin kontrolü yapıldı ve bağlantılarda herhangi bir yağ kaçağı ve sızıntı olup olmadığı kontrolü yapıldı.

Üretici ve kapasite bilgileri kontrol edildi. Kilitlenebilir ana şalterin varlığına bakıldı. Beyan kapasitesinin 1,25 katında 10 dk süre ile statik teste maruz bırakıldı. Testten sonra rampa yapısı ve hidrolik bağlantıları kontrol edildi. Rampa muayenesinde kullanılan standart ; TS EN 1398 Hareketli yükleme rampaları

Whatsapp Destek Whatsapp Destek